BLOGOWANIE I SOCIAL MEDIA

Koniec #hashtagów na Instagramie ?

Jedną z najbardziej irytujących rzeczy na Instagramie jest zobaczenie setek hashtagów umieszczonych w wpisie pod zdjęciem. Na szczęście wygląda na to, że Instagram pracuje nad lepszym sposobem ich prezentacji. Jak donosi badaczka aplikacji Jane Manchun Wong na swoim Twiterze, Instagram testuje nową funkcję. Do tej pory, przekopywanie się przez 30 hashtagów po każdym zdjęciem, było nie tylko uciążliwe, ale sprawiało, że czytanie tego co dana osoba chce przekazać, po prostu niewygodne. Czy popularne hashtagi całkowicie znikną z Instagrama ?

Jane udostępniła zrzuty ekranu tej funkcji, na chwilę obecną a Instagram odmówił komentarza lub podania dalszych szczegółów.

źródło: https://twitter.com/wongmjane

Same hashtagi złe nie są, dzięki nim nasze zdjęcie może dotrzeć do większej ilości osób, dlatego całkowite ich zlikwidowanie, było by strzałem w kolano. Wong prawdopodobnie patrzy na wersję beta aplikacji, która zawiera tę nową funkcję. Będą one umieszczone w specjalnym „bloku” jako osobna opcja, a nie bezpośrednio pod zdjęciem. W podobnym stylu jak na chwilę obecną dodaje się oznaczenie lokalizacji. Krótko mówiąc, nie będą widoczne, ale będą indeksowane czyli będą nadal działać jak i pełnić swoją funkcję jak poprzednio.

Na tą chwilę nie ma ograniczeń co do liczby hashtagów na post w nowym interfejsie. Być może zniknie ich limit, skoro nikomu nie będą zawadzać pod samym zdjęciem, nie będzie trzeba też ograniczać się do wybranych trzydziestu, jak to było dotychczas. A sam Instagram będzie nam „podpowiadał” które z nich możemy użyć, na podstawie dodanego przez nas zdjęcia. W skrócie użytkownicy będą mogli dodawać mnóstwo hashtagów bez zaśmiecania swoich postów. Dla reszty oznacza to w końcu łatwiejsze czytanie wpisów. Prawdopodobnie funkcja będzie wymienna, czyli samemu będziemy mogli zdecydować czy chcemy ją u siebie włączyć, czy też zostawić stary widok. Nie ma jeszcze wyraźnej daty, kiedy będzie dostępna dla użytkowników. Jednak zawsze warto pamiętać, że te funkcje są testowane i nie ma gwarancji, że zostaną one wdrożone w formie, w jakiej są teraz.

Ogólnie rzecz biorąc, wydaje się to dobrym pomysłem. Nawet jeśli ma to na celu zatrzymanie dyskusji na temat tego, czy hashtagi działają najlepiej w podpisie czy może jednak wrzucone w komentarzach. Dobra wiadomość jest jeszcze taka, że być może pozwoli to skuteczniej walczyć z popularnymi BOTAMI I znacznie utrudni im to funkcjonowanie w tej społeczności.

You Might Also Like

No Comments

Dodaj komentarz

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other

%d bloggers like this: