BLOGOWANIE I SOCIAL MEDIA

Top 10 najbardziej Instagramowych miejsc w Krakowie.

Kraków to nie tylko wieczny problem z parkowaniem, smog zimą i tłumy turystów na ulicach.  To także miejsce pełne inspiracji. Stare mury opowiadające swoją historię, wąskie uliczki, klimatyczne knajpki. Gdzie zatem w Krakowie zrobić fajne zdjęcia ? Przygotowałam dla Was Top 10 moich ulubionych pinterestowo – instagramowych miejsc w Krakowie.

1. FORUM PRZESTRZENIE ul. Marii Konopnickiej 28.

Klubokawiarnia nad brzegiem Wisły. Słynny napis Lato oraz Krk to neony pozostałości z nieistniejącego już motelu Krak. Całość znajduje się w starym, nieczynnym, chociaż w latach 80 tych najpopularniejszym i luksusowym wówczas hotelu „Forum”. Stąd też nad barem możecie zobaczyć wielki napis „Recepcja” który nawiązuje do historii miejsca. Jak nazwa wskazuje – możesz sobie kupić piwo, kawę, lemoniadę, a potem sobie wziąć leżak i usiąść gdzie chcesz, nikt ci nie narzuca, jak masz korzystać z tej przestrzeni.

2. Zakrzówek – ul. Twardowskiego 

Wyglądem przypomina Chorwackie wybrzeże. Powstał po zalaniu starego kamieniołomu wapienia i dzięki swojej głębokości cechuje się turkusowym odcieniem wody. Zakrzówek słynie jako mekka krakowskich nurków. Na dnie zbiornika znajdują się zatopione przedmioty tak jak autobus , fiat 125p, nyska, tablica papieska, czy motorówki. Kąpiel jest tam niestety zabroniona, chociaż miłośników  – amatorów nie brakuje. Na porządny park ze strzeżonym kąpieliskiem trzeba będzie jeszcze poczekać. Na temat samego miejsca urosło także sporo mitów, w które nie zawsze warto wierzyć. Na przykład, że jak ktoś ginie w Krakowie to prędzej czy później wypłynie na Zakrzówku….

3. Krakowski Kazimierz

Dawna żydowska dzielnica i jej ulice, knajpki, synagogi, place. A szczególnie szyldy które mówią więcej o osławionej magii Krakowa niż niejeden opasły przewodnik. To właśnie na Kazimierzu w oparach dymu i przy dobrej kawie codziennie toczą się wartkie dyskusje o sztuce, polityce i życiu.

 Cała ulica Miodowa to prawdziwa świątynia inspiracji  – szczególnie cudowna i chyba najczęściej fotografowana dekoracja przed Galerią Lue Lue.

4. Jeju Beauty Store – Miodowa 9.

Najsłodszy sklep w całym Krakowie. Jego nazwa pochodzi od rajskiej wyspy Jeju, czyli prawdziwy raj dla miłośniczek koreańskich kosmetyków. Pięknie jak w pudełeczku, kosmetyki poukładane niczym małe eksponaty. Wnętrze jest różowe, ale nie kiczowate.

5. Szpeje – ul. Józefa 9. 

Dla fanów dekady PRL z lat 60., 70. i 80. Ten sklep to skarbnica retro mebli, ceramiki, szklanych naczyń, zabawek, płyt, hi-fi, plakatów, książek i innych. Co najważniejsze, wszystko w sklepie jest oryginalne, a nie reprodukcje.

6. Dolnych Młynów 10

Miejsce łączących kulturę, kulinaria i modę znajdujące się na terenie dawnej fabryki tytoniu i cygar. Spodoba się zarówno weganom jak i mięsożercom. Można wstąpić na śniadanie, obiad albo kolację. Knajpki, bary, dyskoteki a nawet studio tatuażu.

7. Rynek Główny

 Nie trzeba przedstawiać, serce miasta i centum życia. Jeśli chcecie zrobić dobre zdjęcia, to warto tam wpaść przed godziną 10:00 kiedy miasto dopiero budzi się do życia po nocnych szaleństwach i  ma tam jeszcze aż takich tłumów.

8. Ulice Jana oraz Tomasza w Krakowie.

Rzymski klimat w Krakowie ? Uliczki, zaparkowane skutery, turyści lewniwe pijący kawę przy stolikach. To wszystko znajdziecie na skrzyżowaniu ulic Jana oraz Tomasza. Na rogu Kościół św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty, a tuż za nim „Zaułek Niewiernego Tomasza” jest jednym z najmilszych miejsc z ogródkiem na zewnątrz. Wciąż te same stare krzesła w francuskim stylu, parasole bez agresywnych reklam browarów.

9. Ranny Ptaszek ul. Augustiańska 5 

Czyli o tym jak Matka i Córka postanowiły karmić ludzi. I to nie byle jak. Do godziny 16:00 możecie tam wpaść na przepyszne, zdrowe śniadanie. Szakszuka z sadzonym jajem, gorącym chlebkiem pita, piklami i słynnym hummusem – podobno najlepszy w Krakowie !

10. Kładka Ojca Bernatka

Zwana także mostem miłości, za sprawą metalowych kłódek, które wieszają tam zakochani a kluczyk wrzucają do nurtów Wisły. Kładka łączy dwie dzielnice Krakowa – Podgórze oraz Kazimierz. Na jej linach balansuje 9 figur – akrobatów, żyją one ruchem natury, poruszane podmuchem wiatru wyglądają jakby rzeczywiście balansowały.

Ciekawa jestem, co dodalibyście jeszcze do tej listy ? Chętnie poznam Wasze typy, podzielcie się nimi w komentarzach. 

You Might Also Like

No Comments

Dodaj komentarz

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other

%d bloggers like this: