BLOGOWANIE I SOCIAL MEDIA

Widujesz takie zdjęcia na Instagramie? Uważaj na nie !

Jak zapewnie większość z Was wie, na Facebooku regularnie grasują niezliczone oszustwa. Nieświadomie propagowane przez Twoją ciostkę, sąsiada albo dawnego kolegę z ławki, którzy oznaczają Cię w komentarzu, lub wysyłają wiadomości z podejrzanymi linkami do kliknięcia. Natomiast jeśli jesteś zaangażowanym użytkownikiem Instagrama, być może czasami zauważasz na innym, pięknie utrzymanym i stylowym koncie, niezamierzone, dziwne obrazy. Aż któregoś dnia nagle odkrywasz na swoim własnym profilu, opublikowane zdjęcia, które…nie należą do Ciebie. A już na pewno, nie Ty je dodałeś. To znak, że Twoje konto zostało zhackowane. 

Zdjęcia te publikowane są przed indywidualne konta, najczęściej kilka razy z rzędu, bez ostrzeżeń. Są to głównie reklamy butów, okularów przeciwsłonecznych, innych ubrań lub akcesoriów. Szczególnie popularne są marki takie jak Nike, Ray Ban czy Adidas. Do tego koniecznie jakaś kusząca oferta, a to 90 procent zniżki tutaj, minus 50 euro tam. W dowolnej walucie od funta, euro do dolara nowozelandzkiego. Zgodnie z zamieszczonym zdjęciem oferty należy znaleźć na specjalnych stronach internetowych. Jednak nigdy nie jest to oryginalna strona witryna sprzedawcy – ale podejrzana strona internetowa hakerów. Zdjęcia proponujące kuszące oferty, w konsekwencji prowadzą do niewłaściwej ścieżki. Czasami grafika, na przykład z okularami RayBan pojawia się też w formie sponsorowanych reklam – najczęściej jednak ludzie zauważają zdjęcie swojego znajomego z oznaczoną masą ludzi. Dacie wiarę, że ktoś kiedyś oznaczył i mnie.. ale może to i dobrze, bo tamta sytuacja skłoniła mnie do napisania właśnie tego postu.

Najczęściej wygląda to tak:

Niestety coraz więcej użytkowników, skarży się na zhakowane profile. Instagram zaleca użytkownikom szybkie działanie Po pierwsze, zdjęcie – lub w niektórych przypadkach cała seria obrazów, powinno zostać usunięte. Kolejna rzecz jaką powinnieneś zrobić jest zablokowanie złośliwych aplikacji, ktore bedą mają pierwszeństwo kontroli twojego konta w serwisie.

Jak zabezpieczyć swoje konto na Instagramie ? 

 1. Zaloguj sie na swoje konto poprzez przegladarke. Nie korzystaj z aplikacji w telefonie, lecz użyj przeglądarki Internetowej.

2. Przejdź do swojego profilu, nastepnie kliknij na znaczek koła zębatego i wyszukaj autoryzowane aplikacje. Tutaj możesz znaleźć liste aplikacji, które mają dostęp do twojego konta. Usuń dostęp do wszystkiego, czego nie używasz, szczególnie jeśli nie masz pewności, co dana rzecz robi. Kliknij zablokuj dostęp, a nastepnie wybierz ”Tak” aby potwierdzic kiedy pojawi sie okno dialogowe. Pamiętaj, aby nigdy nie instalować żadnych podejrzanych aplikacji, szczególnie tych które proszą o podanie hasła do Twojego konta na Instagramie. Nie daj się naciągnąć żadnym oprogramowaniom, które rzekomo mają Ci pomóc zdobyć Followersów, zarobić pieniądze, albo pokazać kto oglądał Twój profil na Instagramie. Może to doprowadzić do całkowitej utraty konta. 

3. Zmień swoje hasło dostępu do Instagrama, oraz hasło do adresu mailowego, którego używasz w aplikacji.

4. Ustaw weryfikacje dwuetapową, tak zwane Uwierzytelnianie dwuskładnikowe. Powiadomi Cię ona, jeśli inne osoby, będą próbowały uzyskać dostęp do Twojego konta. W tym celu przejdź do ustawień, wybierz uwierzytelnianie dwuetapowe i dodaj numer telefonu. Otrzymasz kod sms, gdy ktoś nowy spróbuje się zalogować.

5. Zgłoś oszustwo do Instagrama, zapewnie nie odpiszą, ale dobrze to jednak zrobić.

Reklama ta, chociażby nie wiem jak brzmiała atrakcyjnie i oferowała modne okulary za grosze, nie jest w żaden sposób powiązana z rzeczywistą witryną Ray-Ban hostowaną w USA.  Zachowaj czujność i jeśli zobaczysz u kogoś znajomego taki obrazek, podrzuć mu w ramach pomocy link do tego wpisu.

 • Jeśli spodobał Ci się ten wpis będzie mi bardzo miło, jeśli podzielisz się nim ze znajomymi, lub zostaw nawet niewielki komentarz. Będzie to dla mnie informacja, że tutaj jesteś. 
 • Możesz także polubić mój fan page – na Facebooku. Będziesz na bieżąco informowany o nowych wpisach. 
 • Zapraszam Cię też do śledzenia mnie na Intagramie – tam też jest bardzo fajnie. I dużo ładnych zdjęć. 

You Might Also Like

2 komentarze

 • Reply
  Matka na Szczycie
  7 czerwca 2018 at 11:34

  No, ja właśnie się zastanawiałam ostatnio o co z tym chodzi. bardzo przydatny wpis!

 • Reply
  monika417
  10 czerwca 2018 at 18:36

  Dobrze, że o tym napisałaś, ja te reklamy Ray Ban często widuję na FB.

 • Dodaj komentarz

  Privacy Preference Center

  Necessary

  Advertising

  Analytics

  Other

  %d bloggers like this: