BLOGOWANIE I SOCIAL MEDIA

Co nowego nas czeka na Instagramie ?

Nie ma miesiąca, aby twórcy Instagramu nie testowali kolejnych nowości lub nie wprowadzali coraz większych zmian. Nowe funkcje zapewniłyby użytkownikom Instagramu większą kontrolę nad swoim kontem i zawartością. Dzięki temu, platforma ta staje się coraz lepszym narzędziem promocyjnym. Zapewnie ma to na celu wykosić konkurencję. Na przykład taki Snapchat, który może mieć poważne kłopoty, jeśli Instagram nie zwolni w swojej pomysłowości. Jednak z drugiej strony, ciężko nadążyć za wszystkimi aktualizacjami. Niektóre z poniższych zmian są jeszcze w fazie testów, inne już się pojawiły, jak to bywa nie u wszystkich na raz, więc cierpliwości.


1. #Slow – Mo na Instastories. 

W ostatnich miesiącach na Instastories dodano funkcję „Type” która umożliwia pisanie użytkownikom opowiadań tekstowych, oraz funkcję „Focus”, która pozwala wykonać zdjęcia oraz filmy w stylu portretowym z rozmytym tłem. Najnowsza funkcja Slow umożliwia użytkownikom rejestrowanie filmów w zwolnionym tempie i publikowanie ich na swoim Stories. Zródło: MattNavar

2. #Funkcja wyciszenia postów innego użytkownika. 

Możesz przejść do profilu, który obserwujesz i wyciszyć jego posty lub historie, albo jedno i drugie. Status wyciszenia zostanie wskazany w jego profilu, użytkownik nie zostanie o nim poinformowany, a Ty w każdej chwili możesz go cofnąć. Trochę to dla mnie niezrozumiałe i pytam po co ? Jeśli nie chcę oglądać zdjęć jakiegoś użytkownika, to go po prostu nie obserwuję. Mam przeczucie graniczące z pewnością, że będzie to pożywka dla spamerskich kont, klikających Follow gdzie popadnie, w celu nabijania obserwatorów.

3 #Kalendarz na InstaStories

Podczas gdy obecnie posty archiwalne (zdjęcia i filmy) z Instagram Stories są dostępne w formie listy z tagami i datą, Instagram ma zamiar nieco zmienić interfejs użytkownika, aby pomóc nam lepiej zorganizować archiwum. W nowym widoku kalendarza osoby uzależnione od mediów społecznościowych, będą miały nieco łatwiejsze zarządzanie dziesiątkami historii według daty, miesiąca i roku.


Zródło: The Verge

4# Ilość spędzonego czasu na Instagramie. 

Kevin Systrom programista i współzałożyciel Instagrama, na swoim koncie na Tweeterze, kilka dni temu potwierdził informację, o aplikacji dzięki, której będziemy mogli sprawdzić, ile czasu spędziliśmy na tym portalu społecznościowym. Jeszcze nie wiadomo, czy to będzie całkowity czas spędzony na Instagramie, który może być ciut przerażający dla niektórych użytkowników, czy będzie brany pod uwagę krótszy okres, na przykład pokazujący ilość godzin dziennie, w tygodniu lub w miesiącu.

5#Wysyłanie zdjęć w wiadomości prywatnej. 

Kolejną zapowiadaną nowością będzie mozliwosc wysyłania kilka zdjeć na raz w wiadomosciach prywatnych – czyli potocznie mówiąc do szufladki. Do tej pory można było wysłać na raz tylko jedno zdjęcie. Zmiana ta będzie dotyczyła także wysyłania filmików, wystarczy z poziomu naszej galerii w telefonie, zaznaczyć „ptaszkiem” co chcemy komuś wysłać, a resztę zrobi za nas aplikacja. 

6# Emoji slider – suwak w Instastories

Ostatnia funkcja,  która została odsłonięta w czwartek 10 maja to emoji slider na Instastories. Dzięki niemu możemy zadawać pytania i odpowiadać z animowanym emotikonem na ruchomej skali. Pozwala naszym obserwatorom odpowiadać „jak” zamiast tylko wybierać między dwoma opcjami, jak to ma miejsce w przypadku ankiety. Po zrobieniu zdjęcia lub filmu, można wpisać odpowiednie pytanie a następnie wybrać emotkę, która najlepiej pasuje do danej sytuacji. Możesz później sprawdzić, w jaki sposób poszczególni znajomi odpowiadają, a także zobaczyć średnią wszystkich odpowiedzi. Instagram mówi, że możesz użyć „prawie każdego emoji z twojej biblioteki.” Suwak emoji Instagrama powinien być dostępny jako część najnowszej aktualizacji Instagrama dla systemu Android i iOS. Dla mnie to irytujący dodatek, ale na pewno spodoba się tym, co uwielbiają funkcje głosowania.

zródło: Theverge

Ciekawa jestem, jakie zmiany chcielibyście jeszcze na Instagramie, a może któraś z tych szczególnie Was zaskoczyła ?

  • Jeśli spodobał Ci się ten wpis będzie mi bardzo miło, jeśli podzielisz się nim ze znajomymi, lub zostaw nawet niewielki komentarz. Będzie to dla mnie informacja, że tutaj jesteś. 
  • Możesz także polubić mój fan page – na Facebooku. Będziesz na bieżąco informowany o nowych wpisach. 
  • Zapraszam Cię też do śledzenia mnie na Intagramie – tam też jest bardzo fajnie. I dużo ładnych zdjęć, nie tylko dzieci

You Might Also Like

No Comments

Dodaj komentarz

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other

%d bloggers like this: