BLOGOWANIE I SOCIAL MEDIA

Darmowa aplikacja dla Instagrama, na punkcie której oszalał cały świat.

Wpis ten jest odpowiedzą na pytania, które najczęściej zadajecie mi w tym tygodniu na Instagramie.

Jak zrobić białe ramki ? Co to za nowa czcionka, jak uzyskać podobny efekt ? Jak zrobić takie okienko na Instastories ?

Niestety nie jestem w stanie każdemu z Was odpisać co i jak, dlatego postanowiłam wszystkie ważne informacje umieścić w tym jednym wpisie. Przeczytacie też, jak krok po kroku stworzyć piękne Instastories za pomocą darmowych szablonów. Wszystkiemu ” winna jest” Unfold a dokładnie Unfold – Story Creator. Aplikacja na punkcie której oszaleli najpopularniejsi Instagramowicze na całym świecie. 

Unfold to aplikacja na iOS o która pozwala tworzyć minimalne szablony i projekty do naszego Instastories na Instagramie. Całość wyglądem przypomina fotoksiążkę, w której sami możemy decydować co chcemy zapisać. Idealne dla osób, które tak jak ja, oczekują od Instasotires czegoś więcej niż zdjęcia frytek, lub koszmarnych filmików robionych Boomberangiem. 

Jak stworzyć własną, oszałamiającą historię na Instagramie ? 

Zainstaluj aplikację. Wersję podstawową możesz sciągnąć bezpłatnie. Następnie dotknij przycisku (znak plus w kołeczku)  u góry, aby skomponować pierwszą historię.

Nadaj mu nazwę (nieobowiązkowe) i potwierdź CREATE aby rozpocząć tworzenie obrazów. 

Twoja nowa historia na początku jest pusta. Naciśnij ponownie krzyżyk w kółeczku, a zobaczysz dostępne szablony. Przesuń palcem i dotknij tego którego chcesz użyć. 

Niektóre szablony są tylko tekstowe, inne są tylko obrazem, a jest kilka hybryd, które zawierają tekst i obraz. Teraz wystarczy dodać dowolne zdjęcia lub krótkie filmiki ze swojego telefonu. W przypadku szablonów, które umożliwiają dodawanie tekstu, można zwiększyć lub zmniejszyć rozmiar tekstu, ale nie można zmienić koloru czcionki. Możesz jedynie edytować tytuł i opisy oddzielnie, aby mieć większą czcionkę niż drugą.

Nie ma dostępnych dostępnych innych czcionek, nie ma też możliwości wyboru innego tła niż białe. Po skomponowaniu opowieści kliknij przycisk pobierania w prawym górnym rogu. Możesz zapisać bieżącą stronę lub wszystkie strony, tj. całą historię, do rolki aparatu. Natomiast, aby je przesłać, musisz otworzyć Instagram. Jak już wspomniałam jedynym ograniczeniem wersji darmowej,  jest brak możliwości zmiany kolory tła oraz tekstu. Jeśli chcesz uzyskać więcej opcji układu lub zrobić czarne tło, trzeba za to niestety zapłacić dodatkowo. Ja osobiście używam tylko darmowej wersji, która w zupełności mi wystarcza i jestem z niej bardzo zadowolona. 

Mam nadzieję, że tym wpisem odpowiedziałam na wszystkie Wasze pytania. Jeśli natomiast chcielibyście, abym poruszyła jakiś konkretny temat dotyczący Instagrama, tutaj szerzej na blogu – napiszcie Wasze sugestie w komentarzach.

You Might Also Like

5 komentarzy

 • Reply
  Gabriela Czerwińska
  20 kwietnia 2018 at 17:35

  A co z użytkownikami instagrama na systemie Android albo Windows?… Jesteśmy skazani na „brzydkie” stories? 😞😂

  • Reply
   dobrzewydane
   20 kwietnia 2018 at 21:05

   Pokrewne dla Androida to Insta Mini, można też próbować April. Osobiście chwalę sobie też Snapseed – ma dosyć przyzwoite czcionki i kilka fajnych możliwości. Dużo pracowałam w tej ostatniej aplikacji co w połączeniu z apką VSCO dawało całkiem niezłe efekty. W ostateczności pozostaje czekać na wersję na Androida.

 • Reply
  Beata
  24 maja 2018 at 09:02

  Dzień dobry, czy zdjęcia przerobione za pomocą tej aplikacji można dodać tylko na instastories? 🙂

  • Reply
   dobrzewydane
   24 maja 2018 at 09:37

   Nie tylko, zdjęcia „gotowe” zapisują się w rolce aparatu więc można potem robić z nimi co się chce 🙂

 • Reply
  Najlepsze aplikacje do edycji zdjęć na Instagram. - dobrze wydane
  25 maja 2018 at 20:08

  […] Na koniec perełka, dla miłośników Instastories, którzy chcą aby ich historie wyglądały pięknie. Aplikacja UNFOLD. Ku uciesze niektórych, od jakiegoś czasu dostępna także na urządzenia z Androidem. Daje niezwykłe możliwości, nie dziwię się więc, że szybko zyskała ogromną popularność. Jak korzystać z Unfold, krok po kroku opisałam wam dokładniej TUTAJ. […]

 • Dodaj komentarz

  Privacy Preference Center

  Necessary

  Advertising

  Analytics

  Other

  %d bloggers like this: