BLOGOWANIE I SOCIAL MEDIA

Co nowego na Instagramie – opcja która Was zachwyci.

Na Instagramie znów się dzieje. Cieszę się, że poprzednie moje wpisy o Algorytmie oraz Shadowabanie bardzo przypadły Wam go gustu. Dostaję od Was dużo prywatnych wiadomości z różnymi zapytaniami dotyczących mojego ulubionego kanału social media, stąd zapraszam do poczytania co czeka Was na Instagramie w tym miesiącu. Pojawiło się kilka nowych funkcji, jedni już je mają, inni dopiero stoją w kolejce.

1. Dodawanie hashtagów i linków do profilu do biografii użytkownika

W ustawieniach w swoim profilu bio możesz umieścić #hasztag lub @adres strony, staną się wtedy one linkami na żywo prowadzącymi do strony, hashtagu, lub innego profilu. Każda osoba, którą w ten sposób oznaczysz w bio, lub strona zostanie o tym powiadomiona specjalnym alertem. 

2. Segregowanie hashtagów.

Po wpisaniu w wyszukiwarkę aplikacji hashtag, który nas interesuje, np „lato” pojawiła się możliwość wyboru, czy chcemy oglądać zdjęcia wyświetlane pod tą nazwą jako „najważniejsze” czy jednak „najnowsze”.

 3.  Sortowanie komentarzy pod zdjęciami. 

Dla jednych przydatne, ale innych zupełnie niepotrzebne. Ręcznie możemy wybrać w jakiej kolejności chcemy czytać komentarze pod danym zdjęciem. Do wyboru albo „Najpopularniejsze komentarze” czyli te które mają najwięcej serduszek, lub odpowiedzi na nie, albo „Najpierw najnowsze”. Mam nadzieję, że Instagram nie stanie się takim udziwnieniem i nie skończy jak facebook, gdzie w komentarzach można wklejać zdjęcia, gify itp…

4. Instagram Focus – wyostrzenie. 

Na koniec wisienka na torcie i prawdziwa gratka dla miłośników selfie. O tym, że tryb Focus pojawi się w aplikacji mówiono już od dawna, aż w końcu funkcja ta stała się rzeczywistością. Aplikacja kamery na Instastories, które nadaje zdjęciu efekt trójwymiaru. Fotografowana osoba, lub osoby będą wyostrzone natomiast to co mamy z tyłu, całe tło za nami delikatnie rozmyte. Całość przypomina efekt kadrowania, który uzyskujemy fotografując profesjonalnym sprzętem. Opcja ta dotyczy obu obiektywów (przód i tył) i pozwala wyostrzyć twarz, lub całą sylwetkę. Na chwilę obecną, aplikacja ta ma zdolność wykrywania jedynie twarzy, nie możemy jej wykorzystać fotografując np kubek, ponieważ nie uzyskamy oczekiwanego efektu. Funkcję tą znajdziecie pomiędzy Boomerang a Superzoom. Niestety na chwilę obecną opcja dostępna dla użytkowników Phone’a 6S, SE albo nowszego lub wybrane urządzenia z Androidem (najlepiej sprawdzić nową aktualizację z numerem co najmniej 40). 

Zdjęcie : źródło 

Kolejne udogodnienie dotyczące InstaStories to oznaczanie fotografowanej osoby, lub znajomych. Do tej pory mogliśmy to zrobić oznaczając uprzednio osobę @….. Teraz wystarczy kliknąć w ikonę @wspomnienia i podać tylko dwie litery szukanego profilu, co powinno znacznie ułatwić oznaczanie.

Mam nadzieję, że post ten okazał się dla Was pomocny, jeśli macie jakiekolwiek pytania napiszcie śmiało w komentarzach.

You Might Also Like

No Comments

Dodaj komentarz

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other

%d bloggers like this: