STREFA MAMY

Nietypowe imię dla dziecka -dlaczego wybrałam właśnie takie.

Zawsze wiedziałam, że jak kiedyś będę miała dziecko, będzie ono nosić imię niespotykane, rzadkie. Imię, które będzie idealnie pasować do jego osobowości, jednocześnie nie będzie On w piaskownicy kolejnym Frankiem, Antkiem, Kubusiem czy Stasiem. Gwoli wyjaśnienia, nie mam nic do osób, które nadają takie imiona swoim dzieciom. Każdemu podoba się coś innego. Kiedy ja mówiłam, jakie imię wybrałam dla swojego dziecka, wiele osób kręciło głową z niedowierzaniem, albo mówili „yyyyy..nie no…wiesz fajne…” Wybrałam takie imię, to był nasz wybór, nie lepszy czy gorszy od innych. Ale nasz, przemyślany, trafiający w nasz gust. Nie kierowałam się przy wyborze imienia dla dziecka, opinią innych, gustem rodziny, czy upodobaniami pani z warzywniaka. To, że ja nigdy nie nazwałabym dziecka Michał, czy Jakub, Zuzia czy Amelka to nie znaczy, że będę komuś narzucać aby sam tego nie robił.

Nie trzeba wymyślać Dżesik czy Brajanów, by nasz maluch nosił nietypowe, ale za to wdzięczne imię. Spośród wszystkich imion można przecież wybrać takie, które z jednej strony będą unikalne a z drugiej nie zaszkodzą naszemu dziecku w przyszłości. Zdarza się bowiem, że rodzice swoim wyborem narażają dziecko na śmieszność, lub przekraczają granice dobrego smaku.

I tak w domu pojawił się Hugo. Zdrabiamy mówiąc na Niego po prostu Huguś. Nie posiada drugiego imienia, idealnie komponuje się z nazwiskiem Pana Taty, a całość jest prosta w wymowie już dla dwulatka, który potrafi się sam przedstawić.

Warto pamiętać, że kiedyś to słodkie maleństwo urośnie i zacznie pracować, a może nawet pełnić ważne funkcje, w których nietypowe, albo śmieszne imię może mu przeszkadzać. Dlatego zanim wypełnisz rubrykę „Imię dziecka” dobrze się zastanów co tam wpisać.

Pochwalcie się w komentarzach , jakie Wy imiona wybraliście dla Swoich pociech i dlaczego ? 

You Might Also Like

21 komentarzy

  • Reply
    Daria
    14 czerwca 2017 at 22:53

    Mój syn ma na imię Mariusz.Zawsze wiedziałam że moje dziecko będzie mieć tak na imię.Podobało mi się bardzo i pamiętam zapytałam już swojego męża co myśli o tym imieniu.Sam mi powiedział że też myślał o nim.Zbieg okoliczności? 🙂 I tak oto nasz syn ma tak na imię.A drugie imię Tomasz ma po dziadku.

    • Reply
      dobrzewydane
      14 czerwca 2017 at 23:05

      My nie wybieraliśmy drugiego imienia – mogłoby to się już skończyć rozwodem 🙂 Ledwo to pierwsze dźwignęliśmy 🙂

  • Reply
    IndiaSierra
    14 czerwca 2017 at 23:10

    Mój pierworodny – Mieszko. Prawdziwe książątko, imię trafione idealnie. 🙂 jego tata zakochany w historii to innego imienia nie mógł wymyślić jak dziecko urodziło się w 2016 roku, 1050 rocznicy chrztu Polski 🙂

    • Reply
      dobrzewydane
      14 czerwca 2017 at 23:12

      Fajowe ! 🙂 Moja koleżanka miała kiedyś chłopaka Mieszka 🙂 Miał dwóch braci jeszcze – Mikołaj i Miłosz. Taką rodzice mieli fantazję 🙂

    • Reply
      Magda
      15 czerwca 2017 at 10:40

      Piękne imię.

  • Reply
    Dżejbi
    14 czerwca 2017 at 23:15

    Nasz młody dostał imię po naszym przedwcześnie zmarłym przyjacielu, drugie ma po tacie. A córka dostała imię na które ja się uparłam, bo jest takie delikatne i łagodne. Drugie ma po mnie. Tym sposobem mam Sebastiana Piotra i Anielę Joannę

  • Reply
    Kamila
    15 czerwca 2017 at 06:33

    U nas bliźniaki Gabriel i Liliana, debata co do imion trwała do porodowki :)Mąż wybrał imię dla syna jak sam miał 15 lat 🙂 dzieci urodziły się jak miał lat 31 🙂

    • Reply
      dobrzewydane
      15 czerwca 2017 at 13:51

      Gdybym decydowała się na drugie dziecko, na pewno dałabym Mu Garbiel właśnie – bardzo mi się podoba :*

  • Reply
    Dagmara
    15 czerwca 2017 at 09:22

    Moj synus bedzie Piotr, imie narazie pospolite , ale mysle ze za kilkanascie lat to jednak bedzie w szkole duzo wiecej Stasiow i Antosiow .

  • Reply
    Agata Piskorska
    15 czerwca 2017 at 10:00

    Pierwszy syn ma Franciszek Henryk – poprostu po naszych dziadkach ktorzy byli dla nas wazni. Teraz gdy staliśmy przed wyborem imienia dla drugiego syna bylo o wiele gorzej. Ja sie uparlam na Mieszka a partner na Kazimierza stanelo na Tadeuszu bo tak bez jakiegos podtekstu.

  • Reply
    Magda
    15 czerwca 2017 at 10:38

    A moja córka to Zoe 🙂

    • Reply
      dobrzewydane
      15 czerwca 2017 at 13:52

      Dla dziewczynek bardzo podoba mi się też ZOJA, GAJA – my wybraliśmy Emma, gdyby chłopiec jednak okazał się dziewczynką, trzeba było mieć coś w gotowości 🙂

  • Reply
    Mama Witusika
    15 czerwca 2017 at 16:11

    Witold – bo się synek począł jak byliśmy rok temu pod Grunwaldem w rocznicę Bitwy. Teraz mamy małego Witusia.

    • Reply
      naataalijaa
      18 września 2017 at 13:39

      Też mam synka Witolda. Jak jest mały Wituś bardzo ładnie się mówi, jak będzie większym chłopcem lub młodym mężczyzną – Witek. Z kolei dla dojrzałego faceta, pełniącego może jakieś ważne funkcje oraz dla dziadziusia – Witold jak znalazł. A na drugie ma Wojciech – po swoim tacie. Jestem za takimi tradycyjnymi imionami, ale z kolei nie chcieliśmy pospolitego. Przed porodem miałam wątpliwości, że zbyt poważnie brzmi itd, ale po porodzie okazało się, że imię trafione w punkt – synek okazał się być dużym (4,5kg) i silnym chłopcem 🙂

  • Reply
    Tupuś Ian
    15 czerwca 2017 at 16:47

    U mnie IAN (Ajan ) , przez „I” nie „J” , a wołamy po prostu Jaś albo jego przezwiskiem Tupuś 🙂

  • Reply
    Agnieszka Such
    15 czerwca 2017 at 21:25

    Córka Anastazja syn Aron
    Przemyślane bardzo i zależało nam na tym żeby było dość rzadkie i na literke A taka nasza fanaberia ja Agnieszka maz Andrzej 😊

  • Reply
    Szcześliwamama
    15 czerwca 2017 at 23:45

    Moja córka ma na imię Carmen. Przed porodem miałam chwilę zwątpienia czy to dobra decyzja,ale teraz wiem,że wybraliśmy właściwie.

  • Reply
    mummy planet
    18 czerwca 2017 at 22:31

    Moje córeczki to Gaja i Pola. Przy pierworodnej, Gai nie mieliśmy wątpliwości co do wyboru imienia. Przy młodszej nie było tak łatwo. Do finału dotarły imiona takie jak – Lila, Nela, Zoja i Pola. Gaja pomogła nam podjąć decyzję i tak Pola została Polą 🙂

  • Reply
    Kasia
    20 czerwca 2017 at 11:52

    Ja mam trzech synów. Pierwszy to Adam – tak miał na imię mój nieżyjący już tato, drugi syn to Antonio – miał być Antek, tak sam w sobie, niestety polska księga imion nie posiada takiego imienia jak Antek, ale jest imię Antonio. I tak nam się spodobało, że jest Antonio. Trzeci syn to Mikołaj, tak nam wpadło to imię w ucho i bardzo się spodobało. Wielu naszych znajomych dziwiło się, że trzeci syn to Mikołaj, nie z racji samego imienia tylko dlatego że zaczyna się na M a nie na A, jak poprzedni synowie. A to na prawdę nie był nasz klucz imion dla naszych dzieci. Cóż, niektórzy postrzegają cudze sprawy inaczej.

  • Reply
    Bow Tie
    29 lipca 2017 at 04:12

    W moim otoczeniu jest kilku Hugosi z 2015 roku 😉 więc mogą spotkać się w jednej klasie 😛 Ja mam Borysa.

  • Reply
    Paulina
    20 sierpnia 2017 at 07:29

    My mamy tego „pospolitego” Jakuba który miał być Jackiem , Tymoteuszem , Karolem i nie wiem nawet kim jeszcze ( hormony 😉 ) ale nie żałuję mimo natłoku tego imienia jakoś wybitnie dużo w naszym życiu go nie ma a imię do młodego idealnie pasuje .Teraz czekamy na Ige lub Igora ( chyba 😉 ) .