ZAKUPY

CO WŁOŻYĆ DO KALENDARZA ADWENTOWEGO DLA DZIECKA ?

Nasz pierwszy kalendarz Adwentowy. Co włożyć do środka, jakie drobiazgi kupić ? Ja gromadziłam i upychałam je po szafie już od października, wydatki w czasie rozłożyłam. Szukałam pomysłów, okazji i inspiracji. Bo jak tu 2.5 latka do Świąt przygotować. Na kalendarz z samymi „zadaniami” jeszcze za mały. Z prezentami przesadzić nie chciałam, bo przecież pod choinką ich tyle znajdzie od nas i rodziny, że jak mu jeszcze 24 inne dołożę, to sam nie będzie wiedział, czym bawić się ma. W końcu Adwent to radosny okres oczekiwania i przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Dla równowagi w naszym kalendarzu pojawią się też rożne zadania oraz sposoby na spędzenie tego wyjątkowego czasu. Karmienie łabędzi i kaczek, podróż do lasu po drzewko choinkowe (tak, mamy na to pozwolenie), rodzinne oglądanie bajki o tematyce świątecznej, czytanie opowiadań, pieczenie pierników, ubieranie choinki.

dsc_0052

dsc_0078

dsc_0033

dsc_0040

dsc_0063

dsc_0006

Układanka/Czerwony Samochód/Strzelające Cukierki/Zawieszka KonikTiger Polska

Powinni go szybko zamknąć w Krakowie, bo jakoś nie potrafię nic tam nie kupić.

Drewniana Zawieszka Renifer – Pepco

Mike (Potwory i spółka) – Kupiony w second – handzie za 5 zł, nikt go nie chciał, nie wiem czemu bo jest świetny i w idealnym stanie. My się chętnie nim zaopiekujemy.

Gadający Ciastek – Kolejna zdobycz z second – handu, która znajdzie u nas przytulny kąt. W domu okazało się, że ma miejsce na małą bateryjkę i gada głosem z bajki. Kosztował 2 złote, a tyle radości.

Lokomotywa – second – hand. Uwielbiam takie klimatyczne rzeczy.

Samochodziki: Taksówka, Karetka, Straż, PolicjaLidl Kupione tydzien po pormocji, nawet było jeszcze w czym wybierać. Miałam kupić jeszcze drewniany zestaw do gotowania, ale zobaczyłam tuż przed kasą, że ktoś ze środka zakosił niebieską patelnię…Nieładnie.

Foremki Set Vintage 60s JELLY MOULDS silikonowe foremki do pieczenia, u nas będą służyć do piaskownicy. Znalazłam je nowe, oryginalnie zapakowane za 4 zł w second – handzie.

Kredki Bambino, książeczki – zwykły sklep

Pudełeczko z borsukiem – kupione dawno temu u Panna Klara Przeleżało zapomniane w szufladzie, czekając na swój czas.

 

 

You Might Also Like

No Comments

Dodaj komentarz

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other

%d bloggers like this: