PODRÓŻE

Fuerteventura – czy warto wybrać się z dzieckiem ?

Przeżyłam ponad pięć godzin lotu, z ruchliwym dwu latkiem na kolanach i okropne lądowanie na najbardziej wietrznym lotnisku. Ja, która nienawidzę latać, z własnej nieprzymuszonej woli zrobiłam to. Dla tych widoków, dla pięknych plaż, księżycowych krajobrazów i turkusowej wody. Polecam wszystkim, którzy mają jeszcze dzieci nie w szkołach, aby Wyspy Kanaryjskie wybrali właśnie w maju. Ceny o wiele niższe, brak tłumów na plaży czy w hotelach, a pogoda idealna. Bardzo ciepło, słonecznie, ale bez uciążliwego skwaru, który leje się z nieba.

W dzień temperatura wynosi ok 23-27 stopni i głównie zależy od zachmurzenia. Ale uwaga, mimo chmur tamtejsze słońce cały czas opala. Niech was więc nie zdziwi widok turystów leżących porozbieranych nad basenem czy na plaży, mimo że nad głowami kłębią się akurat cumulusy. Wieczorami temperatura trochę spada i zaczyna wiać mocniej wiatr. Wieje on w zasadzie cały czas. Jest ciepły, chociaż czasami naprawdę mocny. Można się do niego przyzwyczaić. Na Fuerte nie ma komarów, muszek ani innych insektów. Wszystko za sprawą braku roślinności.

fuerteventura3
dsc_5426
fuerteventura6
fuerteventura8
fuerteventura7

Samą wyspę można zwiedzić w dwa dni wynajmując samochód. Wynajęcie kosztuje w granicach 30-35 euro na 24 godziny. Oczywiście im lepszy i większy samochód tym, cena jest wyższa. My wybraliśmy w tej cenie Opla Corsę, rocznego, z klimatyzacją, fotelikiem dla dziecka gratis i pełnym bakiem oraz ubezpieczeniem w cenie. W niektórych wypożyczalniach pobierana jest także kaucja w wysokości 150 euro (płatność kartą lub gotówką). Do wynajęcia potrzebne nam jest prawo jazdy, dowód osobisty lub paszport, oraz nazwa hotelu i numer pokoju w jakim się zatrzymaliśmy. Paliwo na Fuercie jest bardzo tanie (my zapłaciliśmy ok 10 euro za 12 litrów), przed zwróceniem samochodu, musimy uzupełnić go do pełna. Przepisy drogowe obowiązują takie same jak u nas, jednak mandaty są tam o wiele droższe, dlatego kierowcy szczególnie zwracają uwagę na prędkość oraz znaki. Drogi są proste, bardzo dobrze oznakowane, trudno się na nich zgubić. Nie potrzebna jest też nawigacja, mapa którą dostajemy w punkcie wynajmu samochodu, w zupełności wystarcza i dzięki niej dotrzemy praktycznie w każde interesujące nas miejsce.

dsc_5429

fuerteventura1
fuerte-z-dzieckeim

fueretventura2

fuerteventura11

dsc_5673

dsc_5755Krajobraz wyspy jest raczej monotonny, ze względu na bliskie położenie przy równiku oraz wysokie temperatury, całość wygląda jak wyjęta z filmu Star Wars. Jest jałowo i sucho. Księżycowy krajobraz, wulkaniczne skały i piasek prosto z Sahary. Roślinność spotkamy tylko przy hotelach i w większych miasteczkach, sztucznie nawadniana przez pracowników. Mieszkańcy wyspy utrzymują się głównie z turystyki, prawie 3/4 z nich pracuje w hotelach. Fuerteventura jest biedną wyspą. Ze względu na temperaturę, nie produkuję się tutaj nic na większą skalę.  Przetrwały jedynie plantacje aloesów oraz hodowle kóz, z mleka, których produkowany jest tamtejszy ser.

Ktoś, w komentarzu pytał mnie kiedyś w jakiej firmie na Fuercie wynajęliśmy auto. To była ECOCAR – bardzo polecam 🙂

You Might Also Like

8 komentarzy

 • Reply
  Lena
  14 września 2016 at 08:54

  Przypomina mi się wpis, jaki przeczytałam u Makóweczek. Też pozytywnie wyrażał się o podobnej wyprawie. My jeszcze nie byliśmy z dziećmi tak daleko. Wszystko przed nami 🙂

 • Reply
  Lalo.mama
  15 września 2016 at 09:47

  Piękne słonko. Tego mi brakuje czasami w Polsce. Upały nie doskwierały dziecku?

  • Reply
   dobrzewydane
   16 września 2016 at 13:08

   W maju, nie ma takich upałów jak w sezonie.

 • Reply
  Aleksandra Greszczeszyn
  15 września 2016 at 10:24

  Uwielbiam podróże! A te z dziećmi najbardziej, bo nic nie równa się ich radości z poznawania nowych miejsc.

 • Reply
  Smiley Project
  15 września 2016 at 12:05

  Warto się wybrać niezależnie od wszystkiego 😀

 • Reply
  Aleksandra Bohojło / Esencja
  15 września 2016 at 22:55

  Jestem totalnie zakochana we Fuercie. Byłam tam dwukrotnie i przejechałam całą wyspę zwiedząjąc niemalże każdy jej zakątek. Jest coś w tej wyspie co bardzo mi odpowiada, choc niektorzy uważaja, że jest zbyt monotonna. Dzieci również czuły się tam doskonale. Piękne miejsca.

  • Reply
   dobrzewydane
   16 września 2016 at 13:07

   Mi się jeszcze marzy Lanzarote. Byłaś? 🙂

 • Reply
  Wakacje nad polskim morzem ? - Nie, dziękuję ! - www.dobrzewydane.pl
  7 sierpnia 2017 at 22:04

  […] wybraliśmy się do Karwi, nie wiem co nas podkusiło, bo dwa miesiące wcześniej byliśmy na Fuercie oraz Korfu. Akurat w tym czasie swoje wakacje nad morzem spędzali nasi znajomi z dziećmi, więc […]

 • Dodaj komentarz

  %d bloggers like this: